آموزش شستن دست کودکان | راه و روش یک فعالیت خانوادگی همراه کودکان

خبرنامه‌ی ناردانام؛ مجله‌ی سلامت و زیبایی

شستن دست یک روش آسان، ارزان و موثر برای جلوگیری از شیوع میکروب ها و سلامت کودکان و بزرگسالان است. وقتی خانواده شما سالم است، لازم نیست نگران از دست دادن مدرسه، کار یا سایر فعالیت ها باشید.

 مهارت آموزش شستن دست کودکان

والدین و سرپرستان در آموزش شستن دست به کودکان نقش مهمی دارند. اگر از سنین پایین آموزش آن را شروع کنید ، شستن دست می تواند به یک عادت سالم مادام العمر تبدیل شود. پنج مرحله آسان برای شستن دست و زمانهای اصلی شستن دست ها  را به بچه ها یاد دهید. می توانید راه هایی برای سرگرم کردن آن پیدا کنید ، مانند ساخت آهنگ شستن دست خود یا تبدیل آن به بازی.

 

یادآوری های مکرر بدهید

ایجاد مهارت شستن دست به زمان نیاز دارد. در ابتدا کودک شما به یادآوری های منظم درباره نحوه و زمان شستن دستها نیاز دارد. یادآوری این نکته ضروری است که به کودکان یادآوری شود پس از استفاده از دستشویی ، قبل از غذا خوردن ، پس از لمس حیوانات خانگی ، بعد از بازی در بیرون از خانه و بعد از سرفه ، عطسه یا گرفتن بینی ، دست های خود را بشویند. اما هنگامی که شستن دست به یک عادت برای فرزند شما تبدیل شود ، او آن را در طول زندگی خود تمرین می کند.

با شستن دستهای خود پیشرو باشید

کودکان خردسال با تقلید از رفتارهای بزرگسالان در زندگی خود یاد می گیرند. وقتی شستن دست را بخشی از کارهای روزمره خود می کنید ، برای فرزندان خود الگویی برای پیروی از آن قرار می دهید.

اگر آب و صابون در دسترس نباشد چطور؟

شستن دست ها با آب و صابون بهترین راه برای از بین بردن میکروب ها است. اگر آب و صابون در دسترس نیست ، از یک ضد عفونی کننده دست با پایه الکل استفاده کنید که حداقل 60٪ الکل داشته باشد و دستان خود را در اسرع وقت با آب و صابون بشویید.

دستمال مرطوب نوزاد

دستمال مرطوب کودک ممکن است دست شما را تمیز نشان دهد ، اما برای پاک کردن میکروب از دست شما ساخته نشده است. CDC توصیه می کند در صورت امکان دست ها را با آب و صابون بشویید.

به یاد داشته باشید که شستن دست را به عنوان یک عادت سالم در خانه ، مدرسه و محل بازی در آورید!