ایده امنیت اتاق کودک(چیدمان اتاق کودک ) قسمت2

خبرنامه‌ی ناردانام؛ مجله‌ی سلامت و زیبایی

آیا شما هم در زمان بارداری به این موضوع فکر می کنید که می توانید از پس تمامی کارها و مشکلات فرزندتان بر بیایید؟ در حالی که تجریه ی کافی در این زمینه را ندارید. فکر می کنید می توانید این شرایط را کنترل کنید؟ زمانی که هفته ی 37 بارداری خود هستید می توانید به فکر اتاق چیده نشده کودک و کارها انجام نشده خود باشید؟

مطمئناً جواب منفی است. ترجیح می دهید بر روی کاناپه بنشینید و از آرامش و سکوت باقی مانده خود لذت ببرید. ولی باید به این موضوع نیز فکر نمایید که شرایط شما کاملاً در حال تغییر است، نیاز هست دوباره خانه ی خود را سازماندهی کنید و خانه را برای ورود فرزندتان آماده نمایید. اگر فکر می کنید که در این راه همسرتان می تواند به شما کمک کند، فکر می کنم در اشتباهید! هیچ کس مانند خودتان نمی تواند به سازماندهی و چیدمان اتاق کودک بپردازد.

در هفته های آخر بارداری خسته هستید اما نیاز هست 100 % کارهای خود را انجام دهید تا زمانی که بعد از زایمان به خانه بر می گردید تمامی حواستان فقط درگیر سلامتی خود و کودکتان باشد. شما باید بدانید زمانی که برگشتید تمامی بطری ها، ملافه ها و پوشک ها کجا هستند.

 

چیدمان اتاق کودک

در اصل این کمد فقط یک قفسه در قسمت بالایی دارد. شما فقط نیاز به یک کمد ساده دارید. این کمد از یک قفسه، یک رگال و تعدادی سطل تهیه شده است.

مطمئناً می دانید در این سطل ها چه چیزی قرار داده اید ولی بهتر است بر روی بسته ها لیبل بزنید تا مشکلی در خصوص پیدا کردن وسایل نداشته باشید.

 

 

یکی دیگر از راه ها برای سازماندهی بهتر کمد، چینش لباسهای کودک بر اساس سایز می باشد. لباسها را بر اساس سایز و زمان استفاده آنها بر روی رگال بچینید.

علاوه بر کمد نیاز به محلی برای سازماندهی پوشک های کودکتان دارید. بهترین مکان اولین کشوی دراور شما می باشد. برای راحتی کار می توانید از تقسیم کننده های کشو استفاده نمایید. با وجود این کشو نیاز نیست هنگامی که نیاز هست پوشک فرزند خود را عوض کنید اتاق به اتاق و کشو به کشو به دنبال پوشک باشید.

 

همچنین می توانید بر روی کرییر فرزندتان باکسی را نصب نمایید که تمامی وسایل ضروری که مورد نیاز هست درون آن باکس قرار دهید.

 

این کریر و باکس از مهم ترین وسایلی است که باید داشته باشید چرا که به راحتی قابل جابجا شدن هست و می توانید تجهیراتی که رو به اتمام هست را مشاهده نمایید.

 

 

آخرین و مهم ترین مرحله ایجاد مکان مناسب برای بطری ها و ظروف نوزاد می باشد. می توانید در آشپزخانه باکس و محلی را برای قرار دادن ظروف و بطری ها تعیین کنید.

من فکر می کنم یکی از مهم ترین و بزرگترین مشکلات را با هم حل کردیم،چیدمان اتاق کودک. الان آمادگی برای حضور فرزندمان را داریم. لبخند بزنید و به روزهای پیش رو فکر کنید.