بهترین بازی کودک؛ بازی ساختاری یا بازی به تنهایی؟

خبرنامه‌ی ناردانام؛ مجله‌ی سلامت و زیبایی

بهترین بازی کودک

بسته به سن کودک، هر دو نوع بازی برای کودک شما عالی است. بازی به یادگیری او بسیار کمک می کند. در سالهای اولیه ، قبل از اینکه بتواند به صورت کامل صحبت کند و قبل از اینکه بتواند فراتر فکر کند ، کودک شما عمدتا با انجام کار یاد می گیرد.

در شش ماه اول زندگی خود ، او با همه اشیا  یکسان رفتار خواهد کرد. او احتمالاً آنها را خواهد زد ، آنها را نگه خواهد داشت، دهانشان را خواهد کشید یا آنها را پرت خواهد کرد. فقط از شش ماهگی است که او یاد می گیرد با اشیا متفاوت رفتار کند و می داند چگونه طبل را بکوبد ، عروسک را بغل کند و توپ را پرت کند.

تا زمانی که کودک شما به طور متفاوتی با اسباب بازی ها رفتار نکند، بازی های ساختاری اهمیت چندانی ندارد. اما به محض اینکه این ایده را درک کرد که اشیا کاربردهای خاصی دارند، هم بازی ساختار یافته و هم بازی آزاد ارزشمند هستند. هر كدام از طرق مختلف به رشد او كمك مي كنند و بهترین بازی کودک در این دوران مشخص می شود که کدام است.

فعالیت های ساختار یافته کمک می کند تا کودک شما با ایده های جدید و روش های جدید برای انجام کارها آشنا شود. با نزدیک شدن به اولین سالگرد تولد ، تقلید از دیگران به طور فزاینده ای آغاز می شود. اگر اقدامی جدید به او نشان دهید، با کپی کردن این کار را یاد می گیرد.

به عنوان مثال، با نشان دادن چگونگی چسباندن حلقه ها به کودک نه ماهه ، مهارت های حرکتی او را تشویق می کنید. هنگامی که آنچه را به او نشان داده اید تکرار می کند، او می آموزد که از دست خود به روشی ماهرانه استفاده کند: اشیا را برداشته، آنها را در یک ردیف قرار داده و دوباره آنها را رها کند.

همچنین می توانید او را تشویق کنید که با شما به حلقه ها نگاه کند، از او سوال بپرسد و از کلمات “بزرگ” و “کوچک” استفاده کند. حتی ممکن است حلقه ها را به ترتیب اندازه قرار دهید و از او بخواهید که از شما کپی کند. این راه را برای درک مفهوم اندازه و همچنین تعیین توالی اعداد برای او هموار می کند.

بهترین بازی کودک

آنچه در طولانی مدت مهم است این است که کودک کوچک شما فرصت های زیادی برای بازی پیدا کند. همچنین بسیار مهم است که ما بزرگسالان خیلی درگیر مدیریت بازی کودکان خود نشویم.

سعی کنید دنباله روی فرزندتان باشید، آنچه را که او انجام می دهد تماشا کنید، درباره آن نظر دهید و حتی برخی از اقدامات او را کپی کنید. سعی کنید از تبدیل نمایش به جلسه آموزشی خودداری کنید. این باید فرصتی باشد تا کودک شما بتواند اسباب بازی ها و اشیا را به روشی سرگرم کننده و آرام کشف کند ، و شما لذت و علاقه خود را به بازی در کنار او نشان دهید.بهترین بازی کودک بازی است که خود آن را انجام می دهد.

بهترین بازی کودک

کودک شما هرچه سن کمتری داشته باشد ، بیشتر به سمت خرابکاری خواهد رفت. در دوره ی خردسالی کودک بیشتر به سمت بازی های بدون ساختار خواهد رفت. هر چه سن او بیشتر شود ، فعالیتهای ساختاری مفیدتر می شوند

اگرچه نشان دادن ایده های جدید به کودک شما سرگرم کننده است ، اما او باید بتواند تصمیم بگیرد که می خواهد با اطلاعات چه کاری انجام دهد. شما می توانید ابزار مناسب کودک خود را تهیه کنید و نحوه استفاده از آنها را به او نشان دهید. اما این که او می خواهد با آنها چه کاری انجام دهد به خود او بستگی دارد.

بنابراین تعجب نکنید اگر او از همان حلقه های انباشته به عنوان دونات برای عروسک ها استفاده می کند یا آنها را در یک کامیون کمپرسی بار می می زند.