تغذیه دوران بارداری از هفته 40 به بعد | چگونه می توان یبوست بعد از زایمان را تسکین داد؟

تغذیه دوران بارداری از هفته 40 به بعد

خبرنامه‌ی ناردانام؛ مجله‌ی سلامت و زیبایی

با نوشیدن آب فراوان و خوردن غذاهای پر فیبر می توانید یبوست را تسکین دهید. غلات سبوس دار، نان سبوس دار و میوه و سبزیجات همه منابع خوبی برای فیبر هستند. فیبر موجود در میوه و سبزیجات نیز ممکن است به کاهش کلسترول کمک کند.

تغذیه دوران بارداری؛از هفته 40 به بعد 
تغذیه دوران بارداری از هفته 40 به بعد | چگونه می توان یبوست بعد از زایمان را تسکین داد؟ با نوشیدن آب فراوان و خوردن غذاهای پر فیبر می توانید آن را تسکین دهید.

آیا غذاهایی وجود دارد که بتواند باعث زایمان شود؟

برخی از غذاها وجود دارد که گفته می شود که زایمان را شتاب می بخشند، حتی اگر نتوانیم به صورت علمی عملکرد آنها را تضمین کنیم. برای تسریع زایمان می توانید کاری مصرف کنید.

به یاد داشته باشید که غذاهای پرادویه می توانند باعث سوزش معده شوند ، بنابراین یک کاری ملایم تر انتخاب کنید. اگر به غذای تند عادت ندارید ، ممکن است روده شما را تحریک کند و معده شما را ناراحت کند.

آناناس تازه حاوی آنزیم بروملین است که تصور می شود به نرم شدن دهانه رحم کمک می کند. اما هیچ مدرکی در مورد اثر آن وجود ندارد و یک عدد آناناس حاوی مقادیر بسیار کمی از این آنزیم می باشد.

بنابراین باید حداقل روزانه 7 آناناس بخورید تا تاثیر داشته باشد. البته خوردن این تعداد آناناس باعث مشکل در معده شما خواهد شد. آناناس یک منبع عالی از ویتامین ها است ، بنابراین امتحان آن به عنوان میان وعده ضرری ندارد.