پستانک یا انگشت؛ کدام بهتر است؟

خبرنامه‌ی ناردانام؛ مجله‌ی سلامت و زیبایی

پستانک یا انگشت؟

اجازه دادن به کودک خود برای خوردن انگشت شست به جای پستانک مزایایی دارد. اما بهتر است که بدانیم هر دو می توانند مشکلات خود را داشته باشند، به خصوص در زمان ترک کردن پستانک و یا انگشت!

کودک شما حتی ممکن است قبل از به دنیا آمدن انگشت شست خود را بمکد. مکیدن یک بازتاب طبیعی است که نوزادان برای آرامش یافتن از آن استفاده می کنند.

مزیت اصلی مکیدن انگشت شست این است که انگشت شست کودک همیشه در دسترس است. روی زمین نمی افتد. از همه بهتر ، شست کودک شما تحت کنترل خود او است.

کودک شما احتمالاً از سن سه یا چهار سالگی از مکیدن انگشت شست دست می کشد ، وقتی او راه های دیگری را برای آرام کردن خود آموخته است. با این حال ممکن است تا چند سال دیگر شبها و در زمان استرس زا همچنان به مکیدن انگشت خود ادامه دهد.

اگر کودک شما زیاد گریه کند و بخواهد چیزی بخورد تا خودش را تسکین دهد و آرام کند ، پستانک ها می توانند مفیدتر باشند. پستانک ها به شما یک فرصت  جهت تامین خوراکی های فرزندتان می دهد.

پستانک یا انگشت؛ کدام بهتر است؟
پستانک یا انگشت؛ کدام بهتر است؟

برخی تحقیقات نشان می دهد که استفاده از پستانک می تواند به محافظت در برابر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS)، کمک کند. هر چند این مورد به صورت علمی تاییدنشده است.

اقدامات موثرتر دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای محافظت از کودک خود انجام دهید. بیاموزید که چگونه به کودک خود کمک کنید تا راحت بخوابد.

اگر به کودک خود شیر می دهید تا یک ماهگیش صبر کنید تا او را به پستانک عادت دهید. برخی از متخصصان بر این باورند که استفاده از پستانک می تواند کودک شیرده را گیج کند و این ممکن است بر توانایی او در قفل سینه شما تأثیر بگذارد.

کارشناسان دیگر فکر می کنند مکیدن پستانک مدت زمانی را که کودک شما روی پستان شما صرف می کند کاهش می دهد. اگر پستان شما به اندازه کافی تحریک نشود ، ممکن است شیر ​​شما کاهش یابد. استفاده مکرر از پستانک باعث ایجاد عفونت گوش در نوزادان می شود.

بزرگترین عیب پستانک ها و مکیدن انگشت شست، تأثیر روی چگونگی رشد و نمو دندانهای کودک شماست. با گذشت زمان ، آنها می توانند ساختار دهان کودک شما را تغییر دهند تا دندان های او به درستی رشد نکنند. برخی از متخصصان همچنین فکر می کنند که استفاده مکرر از پستانک ها می تواند اختلال در گفتار شوند. سعی کنید کودک خود را تا یک سالگی از پستانک جدا کنید.