تغذیه دوران بارداری؛ 13 تا 16 هفته | چگونه می توانم ویتامین کافی دریافت کنم؟

خبرنامه‌ی ناردانام؛ مجله‌ی سلامت و زیبایی

در تغذیه دوران بارداری؛ 13 تا 16 هفته نیازی به مصرف مکمل اسید فولیک نیست. اما مکمل های ویتامین D را ادامه دهید یا اگر قبلاً آن را مصرف نکرده اید شروع به مصرف آنها کنید. به همه افراد در انگلیس توصیه می شود روزانه 10 میکروگرم (میکروگرم) ویتامین D مصرف کنند. این امر به ویژه در دوران بارداری و در دوران شیردهی بسیار مهم است.

در تغذیه دوران بارداری؛ 13 تا 16 هفته می توانید ویتامین های زیادی را که نیاز دارید از میوه ها و سبزیجات تازه دریافت کنید. سعی کنید هر روز پنج وعده از انواع میوه ها و سبزیجات بخورید. برای شروع تغییرات ، می توانید سبزیجات خام را به عنوان میان وعده یا در سالاد مصرف کنید.

شما همچنین می توانید از مولتی ویتامین بارداری استفاده کنید. این مولتی ویتامین معمولاً ویتامین D موردنیاز شما را پوشش می دهد اما به طور کلی مکمل غذایی جایگزین رژیم متعادل که شامل میوه و سبزیجات زیادی باشد نمی شود. میوه ها و سبزیجات حاوی مقدار زیادی مواد مغذی دیگری هستند که به سلامت شما و کودک کمک می کنند.

هنگام پخت سبزیجات ، آنها را بخارپز یا پخته یا مایکروویو کنید ، نه اینکه آنها را جوشانده و بیش از حد آنها را بپزید. با این کار مواد مغذی تا حد ممکن حفظ می شود.

چرا آهن در تغذیه دوران بارداری؛ 13 تا 16 هفته مهم است؟

آهن به شما کمک می کند تا سلول های قرمز خون برای شما و کودک در حال رشد شما را تولید کند. اگر آهن کافی نداشته باشید ممکن است کم خون شوید. بنابراین سعی کنید هر روز از غذاهای غنی از آهن استفاده کنید. گوشت ، مرغ و ماهی منبع خوبی از آهن هستند. بدن شما می تواند آهن را به طور موثر از این مواد غذایی جذب کند.

همچنین می توانید آهن را از منابع غیر گوشتی، از جمله عدس ، سبزیجات سبز برگ ، نان سبوس دار و غلات صبحانه غنی شده تهیه کنید. اگر به طور همزمان از ویتامین c استفاده کنید ، مانند یک لیوان آب پرتقال ، این امر به بدن شما کمک می کند تا آهن بیشتری از غذای شما جذب کند. اما چای و قهوه می توانند در جذب آهن اختلال ایجاد کنند ، بنابراین بهتر است اینها را در کنار وعده های غذایی خود ننوشید.