تمرینات ورزشی پس از زایمان همراه با نوزاد

خبرنامه‌ی ناردانام؛ مجله‌ی سلامت و زیبایی

تمرینات ورزشی پس از زایمان

تمرین با کالسکه یک روش عالی برای بازگشت به فرم بعد از بچه دار شدن است. برای اطلاع از چگونگی انجام این کار ، به نمایش اسلایدی ما مراجعه کنید.

تمرینات ورزشی پس از زایمان

این تمرین توسط مری بث نایت درمانگر فیزیکی برای مادران با نوزادان تا سن حدود نه ماه طراحی شده است. 

کشش بغل ها

این کار را با عضلات کناری و لگن خود شروع کنبد. دست چپ خود را به بالای سر برسانید و قسمت بالاتنه خود را به سمت راست خم کنید. در حالی که این حرکت را انجام می دهید کالسکه را از خود دور کنید. سپس بالاتنه ی خود را به حالت اولیه برگردانده و کالسکه را به حالت اولیه برگردانید. این کار را با لگن سمت دیگر خود انجام دهید، برای هر سمت خود این حرکت را 15 بار تکرار کنید.


تمرینات ورزشی پس از زایمان

پاهای آونگی

پشت کالسکه بایستید و دست های خود را روی دسته ی آن قرار دهید. یکی از پاها  را به طرف دیگر بلند کنید ، پا را صاف نگه دارید به طوری که زانوی خود را خم نکنید. پای خود را به آرامی به حالت اولیه پایین بیاورید. پاها را به مدت یک دقیقه عوض کنید.

پیچ خوردن تنه

در حالی که چند سانت از زمین می پرید، از کمر پیچ خورده تا بالاتنه در یک جهت و پایین بدن در جهت دیگر بچرخد. هنگام فرود آمدن زانوها را نرم نگه دارید. این کار را یک دقیقه تکرار کنید. با این عمل می توانید آهنگ مورد علاقه ی کودک خود را نیز بخوانید.

وزنه زدن

بایستید و پاهای خود را به اندازه عرض شانه از هم باز کنید و بطری های آب به اندازه برابر را در هر دست بگیرید. در حالی که بازوها در پهلو هستند ، کف دستها را رو به جلو قرار دهید، آرنج را خم کرده و بطری ها را به آرامی تقریباً به سمت شانه های خود حرکت دهید، مچ دست ها را صاف و بقیه بدن را ثابت نگه دارید. این حرکت را در یک ست 12 تایی انجام دهید.

قدم های بزرگ

پشت کالسکه بایستید و با یک پا قدم بزرگی به عقب بردارید ، هر دو پا را به سمت جلو نگه دارید. روی پای عقب خود خم شوید تا جایی که زانوی جلوی شما 90 درجه خم شود . هنگام بازگشت به حالت ایستاده ، کالسکه را به عقب بکشید و کودک خود را به آرامی تکان دهید. این عمل را 12 بار با هر پا انجام دهید.