علائم دندان درآوردن در نوزادان | علایم و نشانه هایی که به شما در تشخیص مراحل اولیه رویش دندان نوزادتان، کمک می کند.

خبرنامه‌ی ناردانام؛ مجله‌ی سلامت و زیبایی

 نشانه‌های دندان درآوردن در نوزادان :هنگامی که کودک شما در حدود شش ماهگی است ، ممکن است اولین دندان خود را بروز دهد! اما قبل از ظاهر شدن اولین جوانه دندان ، ممکن است علائم دندان درآوردن را مشاهده کنید.

علائم دندان درآوردن در نوزادان:

خوابهای آشفته:

دندان درآوردن می تواند یک روند دردناک باشد و این عامل می تواند باعث شب بیداری کودک شما باشد. بنابراین اگر کودک شما بدون دلیل ابراز ناراحتی می کند دندان درآوردن می تواند دلیل آن باشد. سعی کنید به روال قبل از خواب کودک خود پایبند باشید و در صورت ناراحتی کودک او را آرام کنید.

علائم دندان درآوردن در نوزادان |پیک ناردانام

آبریزش دهان

اکثر نوزادان آبریزش دهان دارند ولی نوزادانی که در حال دندان در آوردن هستند معمولا دارای چانه ای خیس هستند. آبریزش اضافی می تواند چانه کودک شما را زخم کند ، بنابراین تا جایی که می توانید آن را با یک دستمال نرم خشک کنید. برای محافظت بیشتر کودک می توانید از وازلین برای چانه استفاده کنید.

 

گونه های برافروخته

گونه های قرمز گلگون از علائم دندان درآوردن در نوزادان است. گونه های کودک شما قرمز می شود زیرا دندانی که از طریق لثه می آید می تواند باعث تحریک شود. ممکن است متوجه شوید که گونه های کودک شما نیز گرم می شوند.


 جویدن انگشت

جویدن به تسکین درد و فشار دندان درآوردن کمک می کند، بنابراین ممکن است متوجه شوید کودک شما با جویدن انگشتان خود سعی در تسکین خود دارد. سعی کنید دست ها و ناخن های کودک خود را تمیز نگه دارید تا آنها هیچ میکروبی را قورت ندهند.


جویدن اشیا

نوزادان دوست دارند چیزهایی را وارد دهان خود کنند، اما اگر کودک شما شروع به گذاشتن هر چیزی در دهان خود کند، ممکن است این یکی از علائم دندان درآوردن در نوزادان باشد. حلقه دندان در این دوران بسیار کاریردی می باشد زیرا این کار به آرامش لثه کمک می کند. از استفاده هر چیزی که ممکن است جدا شود خودداری کنید ، زیرا می تواند باعث خفه گی نوزاد باشد.

لثه های متورم

لثه های متورم و قرمز نشانه مطمئنی برای دندان درآوردن است. مالش آرام  لثه های کودک با انگشت ممکن است به تسکین آنها کمک کند.

حساس بودن

درد ناشی از دندان درآوردن می تواند کودک شما را تحریک کند و ممکن است بیشتر گریه کند. اگر کودک شما از دندان درآوردن ناراحت است ، نوازش و بوسه بهترین درمان است.

تعذیه نامناسب

لثه های دردناک و متورم می توانند مکیدن را برای کودک شما دردناک کنند. اگر کودک شما گرسنه است ، اما مدام پستان یا بطری از دهان او خارج می شود  ممکن است دندان در حال رویش باشد. اگر کودک شما خوردن مواد جامد را شروع کرده است، سعی کنید به او پوره سیب سرد یا ماست سرد و ساده بدهید.

مالیدن گوش

کودک شما ممکن است گوش خود را در همان طرف دندان رویش مالش دهد. این لزوماً به معنای علائم دندان درآوردن در نوزادان نیست. ممکن است عفونت گوش داشته باشند. اگر شک دارید، با پزشک عمومی خود مشورت کنید.


جوانه های دندان ظاهر می شوند!

اگر به دهان کودک خود نگاه کنید، ممکن است جوانه های دندان کمی مشاهده کنید. این جوانه ها مانند برجستگی های کوچک در امتداد لثه کودک شما به نظر می رسند. اگر انگشت تمیز روی آنها بزنید ، ممکن است بتوانید دندان سخت را از زیر احساس کنید.