آیا احتمال دارد نوزادان نارس دچار مشکلات سلامتی شوند؟

خبرنامه‌ی ناردانام؛ مجله‌ی سلامت و زیبایی

نوزاد نارس و آینده ی سلامتی

هر نوزادی با نوزاد دیگر متفاوت است بنابراین هیچ پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد. بسیاری از نوزادان زود رس در سلامتی کامل به سر می برند. با این حال ، ما می دانیم که زودتر متولد شدن احتمال بروز مشکلات سلامتی را افزایش می دهد. نوزادان کوچک بیشتر تحت تأثیر این مشکلات قرار می گیرند.

در این مطالعات ، فلج مغزی ، شرایط ریوی و مشکلات حرکتی اغلب در کودکانی که زود به دنیا آمده اند ، در مقایسه با کودکانی که به موقع به دنیا می آیند ، رخ می دهد.

با این حال ، ممکن است نوزاد نارس که حتی چند هفته زود به دنیا آمدن سلامتی آنها تحت تاثیر این امر قرار گیرد. این کودکان معمولا دیرتر از بیمارستان به خانه می روند و بیشتر امکان ابتلا به آسم در آنها وجود دارد.

آیا کودک من کوچکتر از کودکان هم سن خود خواهد بود؟

گفتن این مورد سخت است. فاکتورهای زیادی برای بزرگ شدن و نشدن کودک وجود دارد. ممکن است برخی از نوزاد نارس کوچکتر از هم سن های خود باشد و برخی دیگر برابر با هم سن های خود رشد کنند.

آیا کودک من همزمان با سایر نوزادان راه می رود ، می خزد و صحبت می کند؟

بهتر است در این مورد سن اصلاحی نوزاد خود را محاسبه کنید. یعنی تعداد ماه هایی که زودتر متولد شده است را باید در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اگر او دو ماه زودتر به دنیا آمد ، می توانید انتظار داشته باشید که او دو ماه دیرتر از نوزادی که در همان تاریخ به دنیا آمده است ، به این نقاط عطف برسد. اگر این اتفاق نمی افتد ، با پزشک خود صحبت کنید تا او بتواند رشد کودک شما را همانطور که انتظار می رود بررسی کند.

نوزاد نارس و آینده ی سلامتی
نوزاد نارس و آینده ی سلامتی| هر نوزادی با نوزاد دیگر متفاوت است بنابراین هیچ پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد. بسیاری از نوزادان زود رس در سلامتی کامل به سر می برند

آیا کودک من در سنین مدرسه دچار مشکل خواهد شد؟!

بسیاری از کودکانی که زود به دنیا آمده اند در مدرسه بهتر می شوند. با این حال، بر اساس چندین مطالعه، برخی از آنها در دوران کودکی مشکلاتی برای یادگیری و  هم چنین رفتاری دارند.

کودکانی که زود به دنیا می آیند بیشتر در مدرسه دچار کشمکش می شوند و ممکن است مشکلات جدی تری در رشد داشته باشند. اما متولد شدن حتی چند هفته زودرس هنوز هم می تواند در توانایی های یادگیری کودک تأثیر بگذارد.

با این حال اگر کودک شما زود به دنیا آمد ، لازم است مطمئن شوید که کادر بهداشت از نزدیک رشد او را تحت نظر دارند. از دوران پیش دبستانی به بعد می تواند کمک های دیگر را از طریق مدرسه دریافت کند.

اگر کودک شما زود رس هست می توانید یک سال دیرتر او را به مدرسه بفرستید مخصوصا اگر نیمه ی دوم باشد.